Szakterületeim

Stresszkezelés, szorongás

Rohanó mindennapjainkban elkerülhetetlen a stressz, ám ha azt vesszük észre, hogy ismeretlen eredetű testi tüneteink, alvási nehézségeink, túlzott szorongó gondolataink vannak, érdemes felkeresni egy szakembert, aki adaptív megküzdési módszereket tanít.

Önbizalomhiány, önelfogadással kapcsolatos nehézségek

Ahhoz, hogy teljes életet éljünk és megfelelően kezeljük a mindennapok kihívásait, nagyon fontos, hogy rendben legyünk önmagunkkal, bízzunk képességeinkben, de ismerjük határainkat is.

Érzelemszabályozás, érzelmek kifejezése

Fontos, hogy felismerjük, megértsük és kezelni tudjuk érzelmeinket önmagunk irányába, személyes kapcsolatainkban, valamint munkánk során egyaránt.

Életvezetési nehézségek, életszakaszok közti váltás

Minden ember életében akadnak nehézségek (pl. felnőtté válás), illetve olyan életterületek (pl. párkapcsolat kialakítása), melyekben még ott rejlik a fejlődés lehetősége. Ne féljen segítséget kérni, ha elakadást észlel valamilyen területen vagy ha fél elindulni egy ismeretlen úton!

Élethelyzeti nehézségek

Vannak olyan élethelyzeti történések, melyek alaposan próbára teszik megküzdési repertoárunkat (pl. munkahely elvesztése, betegség, kisgyermek születése, szakítás). Kérjünk bátran segítséget, ha nem tudunk egyedül megbirkózni egy nehézséggel!

(Pár)kapcsolati problémák, konfliktuskezelés

Kapcsolatainkban bizony sokszor akadnak konfliktusok. Sokszor nem kommunikálunk egyértelműen, nem találjuk a határokat, nem ismerjük fel a saját vagy mások szükségleteit. Ezenkívül egy kapcsolat elvesztése, megromlása, változása is megterhelő lehet.  

Kiégés, motivációhiány

A túlzott leterheltség, szükségleteink figyelmen kívül hagyása, az új kihívások hiánya, a számunkra nem megfelelő életpálya motivációhiányt, majd kiégést okoz, ami káros lehet egészségünk szempontjából.

Önismeret

Az önismeret izgalmas, bár sokszor nagyon kemény feladat. Ám önmagunk megismerése a kulcsa annak, hogy kiegyensúlyozott, értelmes életet éljünk, ahol képességeinket megfelelően ki tudjuk bontakoztatni és el tudjuk érni kijelölt céljainkat. 

Karrierváltás, céljaink újradefiniálása, döntéshelyzetek meghozása

Van, hogy úgy érezzük, nem vagyunk a helyünkön, vagy egyszerűen csak valami mást szeretnénk, de nem tudjuk megfogalmazni mi is az, esetleg nem tudunk dönteni valamilyen kérdésben. Ilyenkor jól jöhet egy támogató személy, aki kívülről segít, hogy komplex képet kapjunk, mielőtt lépnénk.  

Transzgenerációs minták feltérképezése

Gyakran jelen problémáink felmenőink életének nehéz történéseinek fel nem dolgozottságában gyökereznek, illetve bizonyos minták generációkon keresztül "öröklődhetnek", amolyan tanult mintaként. Családterapeutaként ezek feltérképezésében, megértésében is tudok Önnek segítséget nyújtani.


Gyászkísérés, perinatális veszteség kísérése

A halállal, veszteséggel való találkozás minden ember életének legfájdalmasabb része, ilyenkor gyakran nagyon sebezhetővé válunk, addigi megküzdési repertoárunk elérhetetlenné válik. Ilyenkor Szükségünk lehet valakire, aki biztonságos környezetben kísér, ameddig úgy érezzük, hogy újra képesek vagyunk egyedül menni az úton. 

Forduljon Hozzám bizalommal!

Milyen helyzetekben nem tudok segítséget nyújtani?

Az alábbiak nem tartoznak szakterületem közé, amennyiben az alábbi témákban érintett, kérje klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, illetve pszichiáter segítségét!


Gyermek tanácsadás

Elsősorban 14 év feletti kamaszok, illetve felnőttek jelentkezését várom a tanácsadási folyamatra. Amennyiben gyermekneveléssel kapcsolatos kérdése merülne fel, abban az esetben keressen bizalommal!

Pszichiátriai diagnózis felállítása, gyógyszerek felírása

Pszichiátriai diagnózist csak klinikai szakpszichológus, illetve pszichiáter állapíthat meg. Magyarországon gyógyszert csak pszichiáter szakorvos írhat fel. Amennyiben ilyen jellegű segítségre lenne szüksége, keresse fel a területileg illetékes pszichiátriát, illetve magánrendelőt.

Mentális betegségek terápiája

A mentális betegségek közé tartoznak például bizonyos szorongásos zavarok (pl. PTSD), a hangulatzavarok (depresszió, bipoláris zavar), a személyiségzavarok (pl. borderline személyiségzavar), a skizofrénia, az étkezési zavarok (pl. anorexia nervosa), és a kényszerbetegségek. Ezek kezelését többnyire klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, illetve gyógyszer szükségessége esetén pszichiáter szakorvos végzi.

Szakvélemény írása

Amennyiben orvosi, - igazságügyi szakvéleményre van szüksége, keressen fel egy igazságügyi szakértő pszichológust, illetve pszichiáter szakorvost.

Bizonyos függőségek kezelése

Ide tartoznak a drog (gyógyszer)függőségek, - illetve az alkoholbetegség kezelése, illetve a dohányzásról való leszoktatás. Amennyiben ilyen probléma merülne fel, érdemes addiktológiai szakpszichológussal konzultálni, illetve felkeresni az adott problémához tartozó területileg illetékes pszichiátriát, valamint önsegítő csoportokat. 

Traumafeldolgozás

Ha kifejezetten valamely traumáján szeretne dolgozni, célszerűbb erre a területre specializálódott szakembert, illetve módszert (EMDR, brainspotting, hipnózis) keresnie a feldolgozáshoz.

ADHD kezelése

Nem tartozik kompetenciakörömbe, érdemes ilyen irányba szakosodott pszichológust, a diagnosztikához pedig pszichiátert, eü. intézményt felkeresni.

Család-, és párterápia

Jelenleg nem tartok család-, illetve párterápiát.

Egészségügyi és gyógyító tevékenységet nem végzek!

Nem tudja kihez forduljon? Segítek felvenni a kapcsolatot a megfelelő szakemberrel, keressen bizalommal!